Domovní plynové a hybridní kotelny

Cena tepla dodávaného teplárnami se neustále zvyšuje a dosahuje nyní výše stejné a dokonce vyšší, než při topení elektrickými přímotopy, tedy prakticky nejdražším způsobem. Proto se bytová družstva a společenství vlastníků žijících v bytových domech intenzivně poohlížejí po výhodnějších alternativách.

Jak dosáhnout snížení nákladů na vytápění?

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je pořízení plynové kotelny resp. u menších výkonů plynového zařízení. Můžete dosáhnout úspory kolem 25 %. Od projektu, přes vyřízení stavebního povolení až po realizaci celého zařízení a uvedení do trvalého provozu, zařídíme vše za Vás. Je možno se dohodnout i o dozoru a provozování kotelny za rozumný poplatek.

Další možností – o poznání finančně náročnější – je využití moderních alternativních zdrojů, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy nebo kogenerační jednotky. Úspora pak dosahuje hodnot přes 40%, což znamená, že návratnost je relativně krátká.

Naše firma umí vhodně kombinovat a efektivně využívat zdroje energie a to nejenom plyn a elektřinu, které je nutno platit, ale také teplo vzduchu nebo země, případně i slunečních paprsků nebo dokonce tepla odpadního vzduchu a vody. Na to v současné době existuje mnoho technologií. Pro provozovatele takového zařízení jsou úspory vlastně příjmem, který se nedaní a který je možno využít na jiné potřeby bydlení.

Rozhodněte se na základě co nejpřesnějších informací, pozvěte nás na bezplatnou nezávaznou konzultaci.

Mám zájem o domovní kotelnu, chci konzultovat.