Domovní plynové a hybridní kotelny

Cena tepla dodávaného teplárnami se neustále zvyšuje a dosahuje nyní výše stejné a dokonce vyšší, než při topení elektrickými přímotopy, tedy prakticky nejdražším způsobem. Proto se bytová družstva a společenství vlastníků žijících v bytových domech intenzivně poohlížejí po výhodnějších alternativách.

Jak dosáhnout snížení nákladů na vytápění?

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem bylo do nedávna pořízení plynové kotelny . S ohledem na aktuální ceny plynu však v současné době investice do plynové kotelny není rozumná cesta.

Další možností je využití moderních alternativních zdrojů, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy nebo kogenerační jednotky. Úspora pak dosahuje hodnot přes 40%, což znamená, že návratnost je relativně krátká.

Naše firma umí vhodně kombinovat a efektivně využívat zdroje energie a to nejenom plyn a elektřinu, které je nutno platit, ale také teplo vzduchu nebo země, případně i slunečních paprsků nebo dokonce tepla odpadního vzduchu a vody. Na to v současné době existuje mnoho technologií. Pro provozovatele takového zařízení jsou úspory vlastně příjmem, který se nedaní a který je možno využít na jiné potřeby bydlení.

Rozhodněte se na základě co nejpřesnějších informací, nabízíme vám  bezplatnou nezávaznou konzultaci.

Mám zájem o domovní kotelnu, chci konzultovat.